ŽUPNI LISTIĆ

zupnilist2

KRŠTENJA

PREMINULI

POBOŽNOSTI

CARITAS

Pomogli smo teško bolesnom župljaninu

PB258188Na inicijativu našeg župnika Josipa Klarića i župnog Caritasa odlučeno je da se 25. studenog na blagdan Krista Kralja organizira akcija prikupljana novčane pomoći za jednog našeg teško bolesnog župljanina.  Caritas

Misionar Karlo Prpić na prvu korizmenu nedjelju

P2225614Prva korizmena nedjelja 22. veljače u našoj župi počela je gostovanjem misionara Karla Prpića, jedinog misionara Požeške biskupije koji je već desetljećima u afričkoj državi Kamerunu. On je vjernicima naše župe predstavio jednu od najsiromašnijih država svijeta koja ima 22 milijuna stanovnika, a zatim je predstavio i svoju misionarsku službu koja je uglavnom vezana za rad sa školskom djecom, odnosno srednjoškolcima.

P2225611Govorio je o njihovom načinu školovanja i rada. Iako skoro 50 posto djece ne pohađa školu zbog siromaštva razredi su ogromni te neki učenici moraju sjediti i na podu. Većina mjesta još nema struju, a putuje se danima zbog neizgrađenih cesta. Svima, a posebno djeci bilo je zanimljivo ovo misionarsko svjedočenje jer je za nas uglavnom sve to nezamislivo.

P2225586P2225599 

 

Najave

plakat adventski3

Magnificat plavo-1

Video galerija

Pogledajte naš novi video kanal gdje možete pratiti video materijale

 

images

ZANIMLJIVOSTI

P3230345 pet sviracica 800x600Naša župa je jedna od rijetkih, ako ne i jedina na ovim našim prostorima, u kojoj se svaki dan svira i pjeva na misnim slavljima. Razlog tomu je što u župi pored svirača koji vode veliki župni zbor, Josipa Prajza i Ljubice Maljur, sviraju male sviračice.

pročitajte više...

SLIJEDI ME

Facebook-icon 39365697 twitter-icon-31

POVEZNICE

POVEZNICE

STATISTIKA

Posjetitelja
1
Članci
202
Broj prikaza (hitova) članaka
594496