ŽUPNI LISTIĆ

zupnilist2

KRŠTENJA

PREMINULI

POBOŽNOSTI

CARITAS

Pomogli smo teško bolesnom župljaninu

PB258188Na inicijativu našeg župnika Josipa Klarića i župnog Caritasa odlučeno je da se 25. studenog na blagdan Krista Kralja organizira akcija prikupljana novčane pomoći za jednog našeg teško bolesnog župljanina.  Caritas


MISAO DANA:

Cijeniti male stvari

 

Misionar Karlo Prpić na prvu korizmenu nedjelju

P2225614Prva korizmena nedjelja 22. veljače u našoj župi počela je gostovanjem misionara Karla Prpića, jedinog misionara Požeške biskupije koji je već desetljećima u afričkoj državi Kamerunu. On je vjernicima naše župe predstavio jednu od najsiromašnijih država svijeta koja ima 22 milijuna stanovnika, a zatim je predstavio i svoju misionarsku službu koja je uglavnom vezana za rad sa školskom djecom, odnosno srednjoškolcima.

P2225611Govorio je o njihovom načinu školovanja i rada. Iako skoro 50 posto djece ne pohađa školu zbog siromaštva razredi su ogromni te neki učenici moraju sjediti i na podu. Većina mjesta još nema struju, a putuje se danima zbog neizgrađenih cesta. Svima, a posebno djeci bilo je zanimljivo ovo misionarsko svjedočenje jer je za nas uglavnom sve to nezamislivo.

P2225586P2225599 

 

Najave

plakat adventski3

Magnificat plavo-1

Video galerija

Pogledajte naš novi video kanal gdje možete pratiti video materijale

 

images

ZANIMLJIVOSTI

P3230345 pet sviracica 800x600Naša župa je jedna od rijetkih, ako ne i jedina na ovim našim prostorima, u kojoj se svaki dan svira i pjeva na misnim slavljima. Razlog tomu je što u župi pored svirača koji vode veliki župni zbor, Josipa Prajza i Ljubice Maljur, sviraju male sviračice.

pročitajte više...

SLIJEDI ME

Facebook-icon 39365697 twitter-icon-31

POVEZNICE

POVEZNICE

STATISTIKA

Posjetitelja
1
Članci
202
Broj prikaza (hitova) članaka
537891