ŽUPNI LISTIĆ

zupnilist2

KRŠTENJA

PREMINULI

POBOŽNOSTI

CARITAS

Pomogli smo teško bolesnom župljaninu

PB258188Na inicijativu našeg župnika Josipa Klarića i župnog Caritasa odlučeno je da se 25. studenog na blagdan Krista Kralja organizira akcija prikupljana novčane pomoći za jednog našeg teško bolesnog župljanina.  Caritas

Obitelj Andrijević iz Kaptola krstila deseto dijete

PB140237Na spomendan sv. Nikole Tavelića, 14. studenog, biskup Antun Škvorčević pohodio je Župu sv. Petra i Pavla Apostola u Kaptolu, predvodio euharistijsko slavlje i krstio Rafaela, deseto dijete u obitelji Franje i Katarine Andrijević. Uvodeći u misno slavlje, biskup je istaknuo kako danas slavimo spomendan sv. Nikole Tavelića,

PB140248prvog hrvatskog sveca i mučenika, koji je znak i oličenje vjernosti Bogu življene kroz trinaest stoljeća u hrvatskom narodu, počesto obilježene mučeništvom. U tu povijest vjernosti Bogu, nastavio je biskup, uključuju se mnoge obitelji, a među njima i obitelj Andrijević koja se opredijelila za deseto dijete. Biskup je čestitao supružnicima na hrabrosti koju su posvjedočili prihvaćanjem novog života. Spomenuo je kako je tijekom proteklog mjeseca listopada sudjelovao na Biskupskoj sinodi u Rimu na kojoj se razmišljalo o ljepoti braka po Božjem naumu kao zajedništvu života muža i žene iz čije se ljubavi rađa potomstvo te nastaje obitelj kao temeljna zajednica Crkve i društva. Kazao je kako bi želio da pred izazovom opredjeljenja bračnih drugova Andrijević tu ljepotu Božjeg nauma o braku i obitelji prepoznamo i na ovom slavlju te molimo da ona snažno živi u svijesti napose mladih ljudi. Na kraju svete mise biskup je poželio obitelji Andrijević Božju snagu napose u nastojanju oko odgoja djece.

Najave

plakat adventski3

Magnificat plavo-1

Video galerija

Pogledajte naš novi video kanal gdje možete pratiti video materijale

 

images

ZANIMLJIVOSTI

P3230345 pet sviracica 800x600Naša župa je jedna od rijetkih, ako ne i jedina na ovim našim prostorima, u kojoj se svaki dan svira i pjeva na misnim slavljima. Razlog tomu je što u župi pored svirača koji vode veliki župni zbor, Josipa Prajza i Ljubice Maljur, sviraju male sviračice.

pročitajte više...

SLIJEDI ME

Facebook-icon 39365697 twitter-icon-31

POVEZNICE

POVEZNICE

STATISTIKA

Posjetitelja
1
Članci
202
Broj prikaza (hitova) članaka
594013