ŽUPNI LISTIĆ

zupnilist2

KRŠTENJA

PREMINULI

POBOŽNOSTI

CARITAS

Pomogli smo teško bolesnom župljaninu

PB258188Na inicijativu našeg župnika Josipa Klarića i župnog Caritasa odlučeno je da se 25. studenog na blagdan Krista Kralja organizira akcija prikupljana novčane pomoći za jednog našeg teško bolesnog župljanina.  Caritas

ZORNICA NA BADNJAK

PC240470 800x600Zadnja zornica u došašću, 24. prosinca, i ove godine u našoj župnoj crkvi obilježena je na poseban način. U tišinu i tamu crkve polako sa četiri strane, obasjani samo svjetlošću fenjera  ulazili su članovi Velikog župnog zbora podijeljeni na muški i ženski pjevački dio koji je naizmjence pjevao Marijin napjev.

PC240458 800x600PC240493 800x600Mnogi članovi zbora su se obukli u narodne nošnje svoga kraja tako da se mogla vidjeti ljepota slavonske, češke i bosanske nošnje. Na taj način su podsjetili  kako se nekada svakodnevno išlo na mise zornice. Za vrijeme prikazanja djeca su donosila svoja „dobra djela“ i stavljala ih na slamu jaslica, odnosno stare kolijevke kako bi Isusu napravili najbolji ležaj. Ljepoti ove zornice doprinio je velik broj vjernika i djece. Na misi je pored Velikog zbora pod vodstvom Josipa Prajza pjevao i Dječji zbor kojeg vodi vjeroučiteljica Ljubica Maljur.

Najave

plakat adventski3

Magnificat plavo-1

Video galerija

Pogledajte naš novi video kanal gdje možete pratiti video materijale

 

images

ZANIMLJIVOSTI

P3230345 pet sviracica 800x600Naša župa je jedna od rijetkih, ako ne i jedina na ovim našim prostorima, u kojoj se svaki dan svira i pjeva na misnim slavljima. Razlog tomu je što u župi pored svirača koji vode veliki župni zbor, Josipa Prajza i Ljubice Maljur, sviraju male sviračice.

pročitajte više...

SLIJEDI ME

Facebook-icon 39365697 twitter-icon-31

POVEZNICE

POVEZNICE

STATISTIKA

Posjetitelja
1
Članci
202
Broj prikaza (hitova) članaka
594009